Ciało ludzkie otrzymuje prawie wszystkie niezbędne substancje przez żywność i wodę. Skład produktów spożywczych i ich właściwości bezpośrednio wpływają na zdrowie, rozwój fizyczny, zdolność do pracy, stan emocjonalny oraz, ogólnie rzecz biorąc, jakość i długość życia. Trudno jest znaleźć inny czynnik, który miałby tak poważny wpływ na ludzkie ciało. Według niektórych naukowców zdrowie fizyczne jest w 50% zależne od stylu życia, co obejmuje charakter żywienia człowieka. Na dziedziczność i stan środowiska stanowi 20%, a tylko 10% na poziomie pomocy medycznej.

Coraz więcej ludzi dąży do zdrowego odżywiani, jednak nie wszyscy wiedzą, jak przygotowywać potrawy bogate w cenne składniki jednocześnie utrzymując prawidłową masę ciała.  Działające obecnie na rynku firmy cateringowe przygotowują zbilansowane posiłki, zawierające wszystkie niezbędne składniki zapewniające energię dla organizmu i poprawiające metabolizm.

Od czego zacząć zdrowe odżywianie?

Zasady zdrowego odżywiania to przede wszystkim dobra decyzja o dobrym jedzeniu. Proste zasady, które pomogą szybko nauczyć się zasad zdrowego żywienia.

  • Na zawsze trzeba zapomnieć o fast foodzie i starać się nie nadużywać słodyczy.
  • Jeść jak najwięcej produktów sezonowych zawierają one maksymalnie przydatne substancje.
  • Maksymalne ograniczenie stosowania produktów rafinowanych: cukru, oleju roślinnego, białej mąki pszennej, rafinowanego białego ryżu. Zawierające błonnik, który jest bardzo ważny dla przewodu pokarmowego, a także dla żywienia pożytecznych bakterii żyjących w jelitach.
  • Pić wodę. Herbata, kawa i soki nie zastępują wody. Każdego dnia, organizm musi otrzymać, co najmniej 30-35 ml płynu na 1 kg wagi.
  • Nie zapominać o pokarmach białkowych. Mogą przez długi czas dawać uczucie sytości, a także są bogate w aminokwasy. Białka są niezbędne do budowy tkanki mięśniowej, zastępując uszkodzone komórki. Produkty bogate w białko obejmują różne rodzaje mięsa, ryb, kalmarów, krewetek, orzechów, grzybów, niektórych roślin strączkowych, jaj, twarogu.
  • Polecane produkty: smaczne i zdrowe. Wszystkie produkty używane przez człowieka do żywności można warunkowo podzielić na „użyteczne” i „szkodliwe”. Przydatne pokarmy muszą być zawarte w diecie każdego dnia: są bogate w aminokwasy, witaminy, mikro i makroelementy, kwasy tłuszczowe, błonnik. Jednocześnie są one łatwo trawione, nie spowalniają metabolizmu i nie mają szkodliwego wpływu na zdrowie.

Catering – zdrowe odżywianie każdego dnia

Aby rozpocząć zdrowe odżywianie można skorzystać z oferty firmy cateringowej zawierającej wiele rodzajów diet dostosowanych do różnych potrzeb i wymagań klientów. Niektóre osoby nie mogą spożywać bogatych w cukry lub laktozę produktów i z myślą o takich ludziach catering opracował specjalne zdrowe diety.

  • Dieta klasyczna – składa się z chudego mięsa, owoców, warzyw, tłuszczów łatwo przyswajalnych i węglowodanów. Na taką dietę składa się pięć posiłków przygotowanych bez smażenia, dodawania ciężkostrawnych sosów.
  • Dieta wegetariańska lub wegańska – składa się z ryb, tofu, nabiału, warzyw, owoców. Posiłki dostarczają organizmowi wszystkich cennych składników, są lekkostrawne i pożywne.
  • Dieta bezglutenowa – składa się z chudego mięsa, warzyw, owoców, produktów bogatych w białko bez zawartości glutenu i laktozy. Zamiast nabiału posiłki zawierają składniki roślinne.
  • Dieta indywidualna – dopasowana do potrzeb danej osoby, uwzględniając wyeliminowanie produktów, których klient nie może spożywać. Catering dostosowuje dietę do zaleceń dietetyka, który opracowuje posiłki dla diabetyków, sportowców, ciężarnych kobiet i osób odchudzających się.

Korzystając z cateringu każdy otrzymuje gwarancję otrzymania zdrowego posiłku przygotowanego z wysokiej, jakości produktów zakwalifikowanych przez dietetyka. Hermetyczne opakowania zapewniają świeżość posiłków i możliwość podgrzania w mikrofalówce.

 

 

 

 

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Aktualności
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Białko serwatkowe jako idealny suplement diety

XXI wiek to, niewątpliwie, rozwój techniki i nauki. Możemy, również, zaobserwować nowe tre…