W dobie, gdy w ciągu zaledwie 24 godzin musimy znaleźć czas na obowiązki domowe, rodzinne i zawodowe, nierzadko również sport, a do tego pragniemy nieco wolnych chwil tylko dla siebie, jest coraz mniej miejsca na gotowanie. Z drugiej strony świadomość odnośnie tego, iż jakość pożywienia ma ogromny wpływ na nasze życie, jest coraz bardziej zauważalna. Jak zatem połączyć zdrowy styl życia, z taką ilością obowiązków?

 

Ciekawym rozwiązaniem, które przestaje być tylko modne, ale staje się przede wszystkim praktyczne, jest catering dietetyczny. Catering sam w sobie znany nam jest nie od dziś. Zamawianie gotowych posiłków na różne okazje, począwszy od domowych imprez, przez firmowe eventy, aż po okolicznościowe przyjęcia w mniejszym bądź większym gronie, to właściwie standard. Wbrew pozorom mniejsze koszty niż te, z jakimi przychodzi się zmierzyć, gdy o oprawę gastronomiczną dbamy na własną rękę. Nadto nietrudno pominąć czas i wysiłek, jaki trzeba by włożyć w samodzielne przygotowanie jedzenia i napojów. O cateringu dietetycznym można dziś powiedzieć, że jest nową gałęzią, która szybko znajduje uznanie pośród wielu osób. Nie tylko tych, które pragną zadbać o swoją sylwetkę, ale i tych, które ze względu na rozmaite problemy zdrowotne wymagają indywidualnie dopasowanej diety.

Jeśli w grę wchodzi po prostu zdrowe, racjonalne menu bądź nawet dopasowana indywidualnie dieta, to dlaczego catering dietetyczny, a nie wizyta u dietetyka? Otóż ten ostatni ma jedną, dość znaczącą wadę. Nie przygotuje za nas poszczególnych posiłków. Decydując się na tak zwaną dietę pudełkową możemy liczyć na indywidualnie dopasowane menu, dostarczone wprost pod wskazany adres. Rozwiązanie nie wymagające poświęcenia dużej ilości czasu, w przeciwieństwie do robienia zakupów i przyrządzania posiłków na własną rękę, gdy do dyspozycji oddany zostaje nam jedynie dopasowany plan żywieniowy.

Ofert tego typu firm pojawia się na rynku coraz więcej. Nadto koszty związane z dietą pudełkową są coraz bardziej zbliżone do tych, jakie wiążą się z koniecznością odbycia wizyty u dietetyka, następnie okresowych wizyt, ułożenia diety, zrobienia zakupów i przyrządzania poszczególnych posiłków. Catering dietetyczny nadaje się zatem świetnie dla osób zapracowanych, które nie mają czasu, kolokwialnie mówiąc, stać przy garach. Także dla tych, którzy nawet mając opracowany jadłospis w ręce, zwyczajnie nie palą się do gotowania. Wolą dostać gotowy posiłek, przyrządzony z ulubionych składników. Te ostatnie również odgrywają swoją rolę w wyborze pomiędzy tradycyjną wizytą u dietetyka, a zamówienie diety pudełkowej. Otóż nie wszędzie zdobędziemy produkty, poszczególne składniki, które przewiduje dla nas sporządzona dieta. W przypadku cateringu problem ten zostaje wyeliminowany. To nie po naszej stronie leży konieczność żmudnych zakupów i poszukiwać produktów, które nie zawsze są dostępne w okolicznych sklepach. Dieta pudełkowa indywidualnie dopasowana, spełnia oczekiwania najbardziej wymagających. Jej koszty są możliwe do udźwignięcia i przede wszystkim czas niegdyś poświęcany na gotowanie, można przeznaczyć na pozostałe obowiązki, ale i przyjemności.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Aktualności
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Kulinarne Podróże Cateringowe

W dzisiejszym świecie, gdzie kultura kulinarne rośnie w siłę, catering stał się nieodłączn…